• miladarshadi.com
 • 09131130224

جدا کننده های مغناطیسی

جدا کننده های مغناطیسی

جدا کننده های مغناطیسی

جهت پر عیار سازی سنگ آهن در بسیاری از معادن مگنتیت و هماتیت استفاده از درام مگنت خشک و تر کاربرد دارد. جذب قطعات آهنی در صنایع سیمان  شن و ماسه گچ و آجر و سفال مانع از بروز خسارت میشود. جداسازی ذرات میکرونیزه آهن از سیلیس در صنعت کاشی و سرامیک و چینی و بهداشتی با شدت میدان مغناطیسی بالا رایج است . در بسیاری از کارخانجات غذائی نظیر گندم و آرد و خوراک دام با جداسازی آهن توسط مگنت سپراتور میتوان صرفه جویی کرد . ضمنا میتوان با مگنت مانع از ورود قطعات آهنی به هیدروکن سنگ شکن و کوبیت شد.

مشاوره رایگان ۰۹۱۳۱۱۳۰۲۲۴ میلاد ارشدی

انواع جدا کننده های مغناطیسی

سپراتور اورباند دائم دستی

این دستگاه که با آهنربای ثابت تجهیز شده است، نیازی به منبع انرژی (برق و باطری) نداشته و در اغلب صنایع کاربر نوار نقاله اعم از شن و ماسه، گچ، سنگ کوبی، آجر و سفال و … کاربرد دارد.

نحوه کار دستگاه به گونه ای است که به صورت معلق روی نوار نقاله مادر و یا ورودی سنگ شکن نصب شده و ضایعات فلزی را به خود جذب می کند. آهنربای دائم دستی توان جذب قطعات آهنی و آلیاژها تا وزن ۳۰ کیلوگرم را دارا می باشد.

مشاوره رایگان ۰۹۱۳۱۱۳۰۲۲۴ میلاد ارشدی

سپراتور اورباند دائم دستی
سپراتور اورباند دائم دستی

سبراتورهای اورباند دستیOver band Magnetic Separator
جداکننده های مغناطیسی در انواع مختلفی ساخته می شوند که بر حسب نیاز کاربردهای گوناگونی نیز در صنایع مختلف دارند. جداکننده های مغناطیسی در دو نوع الکتریکال و پرمننت (آهنربای دائمی) طراحی و ساخته می شوند که هر کدام بر حسب نیاز و نوع صنعت کاربردهای گوناگون و عملکرد متناسب با همان صنعت را خواهد داشت.
جداکننده ها در بخش جداسازی به طور کلی در دو نوع اتوماتیک و دستی ساخته می شوند که بسته به نوع صنعت و میزان آلودگی آهنی, مواد توسط کارشناسان این شرکت به مشتریان معرفی می گردد تا مشتری با کمترین هزینه بهترین عملکرد را به دست آورد.
این نوع سبراتورهای مغناطیسی جهت جدا سازی قطعات آهنی مزاحم از مواد اولیه نظیر ناخن لودر/ تسمه های آهنی / قطعات شوتها و سرندها / پیچ و مهره.و…. به راحتی از زیر بار در حال عبور بیرون کشبیده واز آسیب رسیدن به تجهیزاتی ما نند سنگ شکنها / آسیابها/ پرسها و همچنین توقف تولید و خسارت مالی جلوگیری . نحوه قرار گرفتن آنها بصورت آویز روی تسمه نقاله میباشد . تمیز کاری آنها به صورت دستی میباشد .

مشاوره رایگان ۰۹۱۳۱۱۳۰۲۲۴ میلاد ارشدی
کاربرد: عمده کاربرد آنها جهت مکان هایی می باشد که میزان آلودگی کم است:
-صنعت سیمان(حفاظت از آسیا و سنگ شکن ها)
-معدن شن و ماسه(حفاظت از آسیاب و سنگ شکن ها)
-کارخانجات کاشی و سرامیک (حفاظت از پرس و سنگ شکن ها)
-صنایع شیشه(حفاظت از کوره)
-صنایع بازیافت جهت تفکیک ضایعات آهنی از مواد
-صنایع ریختگی , گچ,,آجر,آهک,پودر سنگ و …
مزایا:
شدت میدان مغناطیسی ثابت
عمر بسیار بالا
نصب و راه اندازی آسان
استفاده از بدنه استنلس استیل به منظور بالا بردن عمر مگنت و کم شدن وزن کلی دستگاه

 

سپراتور اورباند دائم اتوماتیک

این دستگاه که با آهنربای سرامیکی (فریتی) تجهیز شده است، در صنایعی که با دبی بالایی از ورودی مواجه هستند،کاربرد دارد. نحوه کار آهنرباهای دائم اتوماتیک به گونه ای است که در بالای جریان عبوری مواد قرار می گیرند و تسمه نقاله ای که به دور هسته مغناطیسی دستگاه می چرخد، ضایعات فلزی را جدا نموده و در مکانی خارج از محیط نوار نقاله تخلیه می نماید.

صنایع کاربر:

 • شن و ماسه
 • سیمان
 • بازیافت و سایر صنایع مرتبط
سپراتور اورباند دائم اتوماتیک:
مزایا :
افزایش کیفیت محصول با حذف ذرات آهنی بصورت اتوماتیک ، قابلیت استفاده در سیستم های تحت فشار ، طراحی در ظرفیت های مختلف ، بی نیاز از نیروی انسانی ، جلوگیری از توقف خط در زمان تمیز سازی ، امکان جذب کانی های آهن دارد در سیال.
کاربرد :
صنایع کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتی و مظروف در خطوط دوغاب ، صنایع کاغذ سازی ، پالایشگاه های نفت و پتروشیمی ، صنایع غذایی ، مخازن روغن و سیبستم های هیدرولیک و آب صابون صنایع مختلف.

یکی از موارد فراوان که موجب از کارافتادن دستگاهها در معادن و واحد های صنعتی میگردد ، وجود قطعات فلزی و آهنی در مواد اولیه می باشد که این فلزات و قطعات آهنی باعث آسیب به سیستم های خردایش شده که از کار افتادن این تجهیزات حتی برای ساعاتی کوتاه موجب خسارت مالی بسیار زیاد میشود.
* کاربرد :
دستگاه سپراتور مغناطیسی دائم اتوماتیک جهت جداسازی قطعات آهنی ، ناخن لودر ، میلگرد ، نبشی و قطعات شکسته شده از شوت ها و سرندها ، پیچ و مهره و … از مخلوط مواد طراحی و تولید میگردد و جهت خطوطی توصیه میشود که میزان آلودگی آهنی زیاد داشته و یا امکان جداسازی دستی توسط اپراتور وجود نداشته باشد.
در روش اتوماتیک جداسازی قطعات توسط یک نوار نقاله انجام می پذیرد ، نوار نقاله مذکور دور سپراتور دائم میچرخد و قطعات جذب شده توسط مگنت را به بیرون از کف نوار نقاله پرتاب می کند، برای این کار از نیروی یک الکتروموتور و گیربکس استفاده شده و نبشی های غیر مغناطیسی نصب شده بر روی نوار نقاله باعث کمک کردن به جداسازی قطعات میگردد.
* مزایا :
گارانتی بدون قید و شرط و خدمات پس از فروش قوی/ استفاده از بدنه و یوغ آهنی با ضخامت مناسب جهت هدایت شار مغناطیسی بالا/طراحی مگنت مطابق با استاندارد های روز جهان/دارای بالاترین شدت میدان مغناطیسی در کف دستگاه / استفاده از مگنت با بالاترین گرید مغناطیسی.
* کاربرد :
صنایع مس ، فولاد و ریخته گری ، بازیافت و پسماند ، نئوپان و کاغذ ، سیمان ، شن و ماسه ، کاشی و سرامیک ، صنایع نسوز ، خاک های صنعتی ، گچ ، آهک ، سرب وروی ، آلومینیوم ، ، صنایع شیمیایی و مواد غذایی و .

فلزیاب صنعتی

این دستگاه که با نام فلزیاب در کارخانه های آجر، سفال و شن و ماسه مصطلح می باشد، جهت جدا سازی قطعات و ذرات فلزی و آلیاژی فاقد آهن که توسط آهنربا جذب نمی شوند، مورد استفاده قرار می گیرد.

فلزیاب صنعتی
فلزیاب صنعتی

فلزیاب صنعتی جهت حفاظت از تجهیزات و ماشین آلات خردایش، توانایی تشخیص و جداسازی قطعات فلزی اعم از آهنی و غیر آهنی را از میان مواد عبوری روی نوار نقاله را دارد.

در بسیاری از کارخانجات صنعتی اگر چه با بکارگیری از جداکننده های مغناطیسی می توان از ورود بخش زیادی از قطعات آهنی جلوگیری کرد ولی به علت عدم جذب فلزات غیر آهنی توسط مگنت در مواقعی که تجهیزات خردایش دارای حساسیت بالایی می باشند از فلزیاب صنعتی استفاده می شود .

کاربرد فلزیاب صنعتی:
مناسب کارخانجات سیمان / صنایع مس و آلومینیوم / صنایع سرب و روی / کاشی و سرامیک / ماسه ریخته گری / شیشه و سیلیس / گچ / آهک / شن و ماسه / آجر و سفال / صنایع غذایی / نئوپان و چوب / پتروشیمی / بازیافت و کود آلی و کلیه معادن

قابلیت تنظیم حساسیت جهت تعیین اندازه قطعاتی که باید شناسایی شوند-مقاوم در برابر هرگونه لرزش-وزن کم و سادگی در نصب-قابلیت تنظیم جهت عدم حساسیت به سنگ آهن و اکسید آهن-دارای سیستم محافظ در مواقع بروز رعد و برق (برای محیط های باز)-قابلیت طراحی در دو مدل تک سیگنال و دو سیگنال-قابلیت نصب هشدار دهنده ها به صورت آلارم،رنگ پاش(جهت یافتن منطقه فلزی زیربار)

امروزه کارخانه ای را دردنیا  نمی یابید که مصرف کننده خود را از عدم وجود قطعات فلزی مطمئن نسازد. قطعات فلزی با منشاء آهنی یا غیر آهنی همواره جزء لاینفک مواد اولیه ورودی به کارخانجات بوده است . این فلزات که عمدتا با ابعاد میلیمتری قادر به شناسائی توسط چشم نیستند. می توانند تهدیدی بالقوه برای سلامت مصرف کننده محصولات مختلف غذائی باشد . به طوری که در کودکان که متاسفانه از عمل بلع بیشتر از عمل جویدن استفاده می کنند می تواند بسیار مخاطره آمیز باشد. همچنین وجود فلزیاب صنعتی در خطوط تولید موجب می شود دستگاه های دیگر در خط تولید از آسیب دیدن توسط آنها در امان باشند

 

رول مگنت

رول مگنت

این دستگاه با آهنرباهای بسیار قوی NdFeB تجهیز شده و نسبت به درام سپراتور دارای شدت میدان بسیار بالاتری (تا حدود ۱۴۰۰۰ گاوس) می باشد. رول مگنت جهت جداسازی مواد معدنی دارای عیار پایین آهن و در دانه بندی های کوچک بین ۰٫۳ تا ۳۰ میلیمتر کاربرد دارد. ظرفیت تولید رول مگنت بین ۱٫۵ تا ۲۰ تن متغیر است که بر اساس نیاز مشتری و سایز و مشخصات سنگ ورودی قابل تغییر می باشد.

رول مگنت در دو مدل تک و دوبل، در ابعاد مختلف به شرح ذیل قابل ساخت می باشد:

(قطر × طول)

۱- ۱۰۰×۱۰۰۰ میلیمتر

۲- ۱۰۰×۱۲۰۰ میلیمتر

۳- ۱۰۰×۲۰۰۰ میلیمتر

صنایع کاربر:

 

 • سنگ آهن هماتیت
 • سیلیس و سایر صنایع مرتبط
گارانتی: این دستگاه دارای ۱ سال گارانتی الکترومکانیکی و ۵ سال گارانتی شدت میدان مغناطیسی می باشد.

رول مگنت

رول مگنت

دستگاه رول مگنت مغناطیسی اریز برای تمیز کردن مواد خشک پودری که حاوی ذرات مغناطیسی است استفاده میشود . دستگاه رول مگنت بطور معمول هنگامی که خلوص محصول مورد نیاز است به کار برده میشود. رولهای مورد استفاده در این دستگاه ها با دیسکهای مغناطیسی نئودیم و دیسکهای فولادی نازک که در امتداد یک شفت ساخته قرار گرفته اند ساخته میشوند .

قطبهای فولادی با شار مغناطیسی اشباع شده و یک میدان مغناطیسی بیش از ۱۳۰۰۰ گوس را ایجاد میکنند.

مزایا :
میدان مغناطیسی بسیار بالا / قابل طراحی در یک الی پنج طبقه و بصورت فشرده / طراحی و ساختار استاندارد / میدان مغناطیسی بی نیاز به برق / ثابت بودن شدت میدان مغناطیسی در مدت زمان کارکرد/ طراحی ویژه جهت تعویض سریع تسمه / قابلیت تنظیم دلخواه جهت رسیدن به بهترین عیار مورد نظر/قدرت جذب وریکاوری بالا/ قابلیت طراحی بسیار متنوع و منطبق با نیاز مصرف کننده

مشاوره رایگان ۰۹۱۳۱۱۳۰۲۲۴ میلاد ارشدی

 

پولی مگنت

یکی از بهترین نوع جداکننده های موجود در دنیا پولی مگنت ها هستند که به صورت پیوسته و مداوم می توانند قطعات و ذرات آهنی را جداسازی نموده و بصورت اتوماتیک از خط تولید خارج نمایند.

پولی مگنت ها به سه منظور مورد استفاده قرار می گیرند:

۱-افزایش کیفیت محصول(بهبود خلوص سازی)

۲-حفاظت تجهیزات خردایش و پرس با جلوگیری از قطعات آهنی

۳-بازیابی کانی های با ارزش نظیر مگنتیت و هماتیت

پولی مگنت ها به شکل غلطک در انتهای نوار نقاله نصب می شوند. این دستگاه ها که با آهنربای دائمی تجهیز شده اند، جهت جداسازی ذرات آهنی و یا دارای درصدی از آهن از داخل خاک یا سنگ مورد استفاده قرار می گیرند .

از مزایای این دستگاه :

پوسته و متعلقات Stainless steel-میدان مغناطیسی یکنواخت و بسیار قوی-ساختار مستحکم-قابل طراحی جهت انواع تسمه نقاله ها- نصب بسیار آسان -عمر طولانی

این دستگاه جهت خطوط تولید پیوسته كه امكان توقف خط وجود ندارد كاربرد داشته و ذرات آهنی كه توسط این دستگاه جداسازی می شود به صورت خودكار به محل دیگری منتقل می شود. این دستگاه زیر نوار نقاله قرار گرفته و مواد با كمترین فاصله از روی آن عبور می كنند به همین دلیل دارای ۳۶۰ درجه مگنت از نوع الكتریكی و دائمی می باشد كه برای مواد با دانه بندی ریز و ذرات فلزی بسیار كوچك دستگاهی موثر، تمام وقت و اتوماتیك به شمار می آید.

صنایع کاربر:

 • سنگ آهن
 • سیمان
 • سیلیس
 • مواد غذایی و سایر صنایع مرتبط

پولی مگنت

دستگاه پولی مگنت جداکننده شرکت آماکو یک راه حل آسان و قابل اطمینان برای جداکردن مداوم فلزات آهنی از جریان یک محصول است . پولی مگنت به عنوان غلطک محرک در قسمت تخلیه مواد نوار نقاله نصب میگردد. یک صفحه جداکننده غیر مغناطیسی در زیر غلطک نصب شده است تا به عمل جداسازی مواد آهنی از غیر آهنی کمک کند . مواد آهنی در مسیر نرمال خود بصورت آزاد سقوط میکنند . سیستم آهنربای ۳۶۰ درجه این تجهیز اطمینان حاصل میکند که مواد آهنی در پشت صفحه جدا کننده ریخته میشود . ابعاد شفت و قطر و عرض پولی علاوه بر ابعاد استاندارد میتواند طبق نیاز مشتری طراحی گردد. شدت میدان مغناطیسی با توجه به ابعاد ذرات آهنی در باصرفه ترین حالت به مشتری پیشنهاد میگردد. علاوه بر پولی مگنت ؛ شرکت اماکو میتواند یک جدا ساز کامل را به همراه نوارنقاله به مشتریان ارائه دهد.

 

کاربردها
 • صنایع معدنی و تولید مواد
 • صنایع فرآوری مواد معدنی
 • صنایع شیشه
 • صنایع پلاستیک
 • صنایع چوب وMDF
 • صنایع بازیافت زباله های شهری و صنعتی
 • صنایع ریخته گری و فولاد

جارو مغناطیسی

از جارو مگنت جهت پاک سازی کارگاه ها و کارخانجات از براده های آهنی استفاده می شود.

جارو مگنت
جارو مگنت

جاروی مغناطیسی گزینه مناسبی برای جمع آوری قطعات و ذرات آهنی ازقبیل میخ ؛ پیچ ومهره و اشیائ تیز از روی سطوح صاف یا ناهموار مانند کف سالنها یا محوطه های کارخانه های تولیدی و …. که ممکن است به لاستیک وسایل نقلیه آسیب وارد نماید استفاده میگردد. همچنین از جاروی مغناطیسی میتوان جهت پیدا کردن قطعات آهنی در سطوح شنی که ذرات ریز قابل مشاهده نیست استفاده نمود این دستگاه با شدت میدان مغناطیسی مختلف و در دو مدل دستی و یک مدل قابل نصب روی خودور و در محدوده اندازه های ۳۰۰ الی ۳۵۰۰ میلیمتر تولید میگردد.

کاربری

روش کار با این دستگاه بسیار آسان است این دستگاه از یک آهنربای قوی و یک صفحه جدا شونده تشکیل گردیده است . پس از استفاده از دستگاه با جدا کردن صفحه جداشونده از مگنت کلیه قطعات جذب شده جدا گردیده و به راحتی توسط دستمال تمیز میگردد با نصب مجدد صفحه روی مگنت دستگاه آماده به کار خواهد بود

کاربردها
 • راه ها و جاده ها
 • کارگاه ها
 • پارکینگ های خودرو
 • پایانه های حمل و نقل و بارگیری
 • صنایع پلاستیک
 • صنایع غذایی و دارو سازی
 • کارخانجات تولیدی

این وسیله در زمینه جدایش میزان مواد مغناطیسی کانی های آسیاب شده  و محاسبه آسان عیار تقریبی  کانی و محاسبه درصد  ترکیب  میزان مواد مغناطیسی  در کانی ( به عنوان عنصر مفید یا مضر) نیز استفاده میگردد.

مزایا:

بدون نیاز به برق و باطری،قابل تجهیز به مگنت فریت و نئودیمیم ،سهولت در جابجایی،سهولت در تخلیه بار جذب شده

 

فیلتر مگنت

این دستگاه جهت جدا سازی ذرات آهنی زائد از داخل پودرها و مواد ریز دانه ای عبوری از داخل داکت (لوله) ساخته شده است. مواد پودری از راه دو فلنج ورودی و خروجی از داخل دستگاه عبور کرده و آهنربای مخروطی شکلی که درون دستگاه قرار گرفته است، ذرات آهنی زائد را جدا می کند.

صنایع کاربر:

• دام و طیور،

• مواد غذایی،

• نساجی و سایر صنایع مرتبط

مشاوره رایگان ۰۹۱۳۱۱۳۰۲۲۴ میلاد ارشدی

دستگاه فیلتر مگنت مخروطی یک دستگاه کارآمد و مقرون به صرفه است که برای جداسازی ذرات آهن از داخل مواد جامدی که توسط لوله انتقال میابند استفاده می گردد. فیلتر مگنت مخروطی جهت نصب در خطوط عمودی یا نزدیک به عمود طراحی شده است ؛ که دانه ها یا محصولات گرانولی را انتقال می دهند . زمانی که مواد بر روی سطح مگنت انتقال می ابند ؛ ذرات آهنی توسط آهن ربا جذب می شوند و در نقطه ای ایمن قرار می گیرند تا در فرآیند تمیز کردن دستی حذف شوند. این تجهیز از یک هسته مخروطی استوانه ای تشکیل شده که دارای میدان مغناطیسی بالایی می باشد. سطح آن به گونه ای طراحی شده است که ذرات آهنی پس از جذب در قسمت مناسبی قرار می گیرند .

کاربری

پس از نصب دستگاه در جریان عبور مواد ؛ با توجه به دانسیته ذرات آهنی موجود در مواد مورد انتقال ؛ میتوان بصورت روزانه یا هفتگی دستگاه را بازدید کرده و هسته مغناطیسی را تمیز نمود . برای این کار کافیست درب دستگاه را باز نموده و هسته مخروطی را خارج کرد.

با توجه به حجم ضایعات آهنی موجود در خطوط کارخانه زمانبندی مربوطه توسط اپراتور روی تابلو کنترل صورت می پذیرد در این هنگام شیر های برقی وارد مدار شده و ورودی و خروجی دوغاب یا لعاب را بصورت اتوماتیک مسدود مینماید سپس جک اتوماتیک مگنت را از داخل سیلندر خارج کرده و بدین تریتیب براده های آهنی از حوزه مغناطیسی خارج می شوند سپس توسط شیر های برقی مسیر ورود و خروج آب باز میگردد تا با فشار آب باز می گردد تا با فشار آب ذرات آهنی را از داخل سیلندر خارج نماید.پس از این عملیات مجددا مسیر ورودی دوغاب و لعاب باز و دستگاه در حداقل زمان وارد مدار تولید می گردد.

مزایا:

نصب و راه اندازی آسان – افزایش کیفیت محصولات با حذف ذرات آهنی-عمر دائم و عدم کاهش قدرت جذب -قابلیت استفاده در سیستم های تحت فشار- ساخته شده از فولاد ضد زنگ – کاهش هزینه تعمیرات با جلوگیری از ورود تجهیزاتی نظیر پمپ- شدت میدان مغناطیسی بسیار قوی (۱۶۰۰۰گوس)- قابل تمیزکاری اتوماتیک -طراحی در ظرفیت های مختلف -بی نیاز از نیروی انسانی -تمیز کاری اتوماتیک

کاربردها
 • صنایع سرامیک و کاشی
 • صنایع گچ و سیمان
 • صنایع پتروشیمی
 • صنایع شیشه و بلور
 • صنایع غذایی و داروسازی
 • صنایع غذایی و داروسازی
فیلتر مگنت
فیلتر مگنت

صفحه مغناطیسی

صفحه مغناطیسی برای کاربرد در شوت ها طراحی شده است. صفحه های مغناطیسی در ضلع پایینی شوت نصب می گردند و از طریق یک میدان مغناطیسی در هنگام عبور فرآورده ها، بیشترین محافظت را از ذرات آهنی زائد فراهم می کنند. صفحه های مغناطیسی را می توان به صورت معلق از بالای نوارهای نقاله و فیدرهای ویبره های و … به منظور جداسازی ذرات زائد نیز به کار برد.

خطوط میدان مغناطیسی از سطح صفحه مغناطیسی به سمت بیرون آمده و به جریان عبوری فرآورده ها نفوذ می کنند و ذرات فرومغناطیس را به خود جذب می کنند. میدان مغناطیسی بر روی سطح دو پل صفحه مغناطیسی قوی ترین مقدار را دارد و با بیشتر شدن فاصله از پل ها، شدت میدان مغناطیسی نیز کاهش می یابد.

این صفحه ها در اندازه استاندارد ۲۰ ×۳۰ سانتی متر ساخته می شوند، اما بسته به سفارش و نیاز مشتریان می توان صفحات مغناطیسی را در سایزهای متفاوت نیز تولید نمود:

صفحه مغناطیسی

صفحات مغناطیسی یک میدان مغناطیسی عمیق و نافذ برای محافظت از تجهیزات در برابر آلودگی های مغناطیسی دارند. صفحات مغناطیسی معمولا در کف کانال های عبور دهنده مواد، برخی از انواعفیدرها و  در طول نوار نقاله، و یا در مکان های مهم دیگر به منظور حذف آلاینده های آهنی استفاده می شود
این صفحات در ابعاد و اندازه های مختلف  و با شدت میدان های متفاوت ساخته می شوند و با توجه به نیاز مشتری طراحی می گردند. فواصل هوایی موجود در این صفحات  با یک ماده غیر مغناطیسی مانند آلومینیوم، برنج، فولاد ضد زنگ یا پلاستیکی پر می گردد تا مانع نفوذ ذرات اهنی در بین قطب های مغناطیسی شده و دچار افت شدت میدان نگردد.
صفحات جدا کننده مغناطیسی را می توان در کف کانال عبوری مواد یا در دوطرف بالا و پایین، و یا در دیواره های آن نصب نمود.
این صفحات به راحتی آلودگی های فرو مغناطیسی که به صورت پودر یا دانه هستند را از درون مواد عبوری جدا میکند. این جدا کننده ها به صورت گسترده در صنایع غذایی، شیمیایی، داروسازی، نساجی و … استفاده می گردند.
به منظور انتخاب صفحه مغناطیسی مناسب عوامل متعددی می تواند موثر باشد. از جمله :
رطوبت مواد ، جرم مخصوص مواد، سرعت عبور، عمق بار، زاویه محل نصب صفحه مغناطیسی و موقعیت آن در بالا و پایین مواد اولیه.
در طراحی این صفحات به منظور ایجاد بیشترین شدت میدان از جوش های فولادی ضد زنگ و بهترین آهنربای موجود استفاده می گردد.

مزایای صفحه مغناطیسی:
قدرت جذب بسیار بالا / بدون برق و باتری و صرفه جویی در مصرف انرژی / عمر دائم و ثابت بودن شدت میدان مغناطیسی / ۵ سال گارانتی قدرت مغناطیسی / نصب و راه اندازی بسیار آسان / مطابق با گرید غذایی و دارویی

تله مغناطیسی

از تله مغناطیسی دائم به منظور ایجاد حفاظت مغناطیسی در نقاط حساس خطوط و تجهیزات فرآوری مایعات استفاده می گردد. تله های مغناطیسی علاوه بر حفظ درصد خلوص محصول، با پاکسازی ذرات آهنی زائد، از آسیب دیدن تجهیزات یز جلوگیری می کنند.

تله مغناطیسی

دستگاه تله مغناطیسی در ابعاد مختلف و جهت حذف آلودگی های آهنی ریز یا درشت از جریان محصول ساخته میشوند. شدت میدان مغناطیسی در این دستگاه ها بالا بوده و بسته به نیاز مشتری انتخاب میگردد. تله های مغناطیسی اغلب در قسمت قیف یا کانال یا لوله های انتقال مواد نصب میگردند. تله های مغناطیسی بسته به محل نصب در فرم گرد یا مربع ساخته می شوند.

کاربری

پاک کردن این دستگاه بصورت دستی انجام میگردد و جهت تسریع عمل تمیزکاری از سیستم پنوماتیکی استفاده میشود .

کاربرد تله مغناطیسی
صنایع کاشی و سرامیک ( در مخازن دوغاب و لعاب ) / صنایع چینی بهداشتی و مظروف / صنایع کاغذ / صنایع شیمیایی / صنایع رنگ و پتروشیمی / صنایع غذایی / مخازن روغن و سیستم های هیدرولیک در صنایع مختلف

مزایای تله مغناطیسی:
نصب و راه اندازی آسان / افزایش کیفیت محصولات با حذف ذرات آهنی /عمر دائم و عدم کاهش قدرت جذب / قابلیت استفاده در سیستم های تحت فشار به صورت ساخته شده از فولاد ضد زنگ / کاهش هزینه تعمیرات با جلوگیری از ورود آهن به تجهیزاتی نظیر پمپ / بدون برق و باطری / شدت میدان مغناطیسی بسیار قوی (۱۱۰۰۰ گوس ) / قیمت ارزان / قابل طراحی در ظرفیت های مختلف

 

میله مغناطیسی

میله مغناطیسی بخش اصلی تجهیزات جدا کننده ی شبکه ای مانند پنجره و تله مغناطیسی محسوب می گردد. از میله های مغناطیسی به طور مؤثر به منظور جداسازی ذرات و براده های آهنی از جریان های آب بندی نشده در فرآورده های خشک و مایع استفاده می شود.

میله های مغناطیسی دارای روکش لوله ای از جنس استیل زنگ نزن ۳۰۴ بوده و در دو سر آن ها، دو سوراخ رزوه دار M8 برای اتصال با سطوح مختلف در نظر گرفته شده است.

میله مغناطیسی
میله مغناطیسی

میله مغناطیسی یا بار مگنت، نوعی از آهنرباهای سپراتور (جداکننده آهن از سایر مواد) هستند. این میله ها از جنس استیل مقاوم هستند که با آهنرباهای نیودیمویم فوق قوی پر می‌شوند که میدان مغناطیسی قابل قبولی را به سطح میله ارایه می‌دهند.

 

پنجره مغناطیسی

پنجره مغناطیسی در گستره وسیعی از مواد و فرآورده های جریانی برای محافظت در برابر فلزات زائد استفاده می شود. پنجره های مغناطیسی برای کاربرد در شوت های عمودی بسیار ایده آل هستند. نصب پنجره های مغناطیسی بسیار آسان است و حفاظت مغناطیسی مؤثر و کم هزینه در زمینه آسیاب دانه ها، ترزیق پلاستیک، اکستروژن و … را در پی دارد.

کاربرد پنجره مغناطیسی همچنین می تواند به حفظ و ارتقاء استانداردهای کیفیت محصول نهایی کمک کند.

پنجره مغناطیسی:
پنجره مغناطیسی:

معرفی دستگاه:

جهت جداسازی ذرات آهنی در شوت ها کانال های عبوری مواد خشک یا تر به منظور :

-افزایش کیفیت محصولات -جلوگیری از ورود دستگاه های خردایش

مزایا:

۵ سال گارانتی قدرت مغناطیسی -نصب و راه اندازی آسان-قیمت ارزان-وزن کم و قابلیت انتقال به نقاط مختلف -قابل استفاده در مواد تر و خشک-قابل طراحی در ابعاد درخواستی مشتریان به صورت تک میله یا شبکه ای-قدرت بالا (شدت میدان مغناطیسی تا گوس ۱۱۰۰۰ گوس)-روکش مرغوب استیل نگیر-عمر دائمی -بدون برق و  باطری و صرفه جویی در مصرف انرژی -افزایش کیفیت محصولات -کاهش هزینه تعمیرات با جلوگیری  از ورود آهن به تجهیزات خردایش

مزایا:

پنج سال گارنتی قدرت مغناطیسی
نصب و راه اندازی آسان
قیمت ارزان
وزن کم و قابلیت انتقال به نقاط مختلف
قابل استفاده در مواد تر و خشک
قابل طراحی در ابعاد درخواستی مشتریان بصورت تک میله یا شبکه ای
قدرت بالا شدت میدان مغناطیسی تا ۱۱۰۰۰ گوس
روکش مرغوب استیل نگیر
عمر دائمی
بدون برق و باطری و صرفه جویی در مصرف انرژی
افزایش کیفیت محصول
کاهش هزینه تعمیرات با جلوگیری از ورود آهن به تجهیزات خردایش

پنجره های مغناطیسی یک شبکه ی قوی و مفید از آهنرباها را پدید می آورد که کاربرد و مصارف گوناگونی دارد

کاربرد:

صنایع غذایی (آرد،گندم،روغن کشی،سویا،چای،قند و شکر،نمک و …) -پتروشیمی و پلاستیک (در مسیر عبور مواد گرانول و ریز دانه )-کاشی و سرامیک چینی در مسیر عبور لعاب و دوغاب جهت جداسازی ذرات میکرونیزه آهنی – فلزی : جهت جذب ذرات آهن از آب صابون -روغن:جداسازی ذرات آهن از مخازن روغن و افزایش عمر آن -نساجی:الیاف

شوت مغناطیسی

از شوت مغناطیسی برای جداسازی مواد زائد آهنی در زمینه مواد غذایی، دارویی و یا صنعتی استفاده می شود. شوت مغناطیسی برای استخراج مواد زائد از جریان های خشک و دارای حجم زیاد در شوت های عمودی بسیار مناسب است.

شوت مغناطیسی
شوت مغناطیسی

جداسازی ذرات و قطعات آهنی از مواد خشک / حفاظت تجهیزاتی نظیر ( آسیاب ، والس ، پرس و … ) / افزایش کیفیت و خلوص سازی مواد / مناسب کارخانجات مواد غذایی ( آرد ، روغن کشی ، خوراک دام و طیور ، قند و شکر ، چای ، غلات و …) شیشه و سیلیس / پتروشیمی و پلاستیک / پودر های معدنی / نساجی : الیاف

 

لیفترمگنت دائم دستی (PML)

لیفتر مگنت دائم دستی در گستره وسیعی از صنایع، از جمله صنایع فولادی و سایر شاخه های مرتبط با آن، به منظور بلند کردن و جابجایی انواع قالب ها، قطعات سنگین و سازه های آهنی، ورق های فولادی، شمش ها و … مورد استفاده قرار می گیرد، که کاهش هزینه در بعد نیروی انسانی و زمان را در پی دارد.

این دستگاه ها با استفاده از قوی ترین آهنرباهای دائمی NdFeB ساخته می شوند.

روش بارگیری لیفتمگ های دستی به صورت مکانیکی و کاملاً مستقل از انرژی الکتریکی است؛ با قرار دادن دستگاه بر روی قطعه و گرداندن اهرم آن، دستگاه تبدیل به آهنربا شده و جسم را بلند می کند، و در پایان کار نیز با فشار دادن شستی و بازگرداندن اهرم، قطعه را رها می نماید.

مشاوره رایگان ۰۹۱۳۱۱۳۰۲۲۴ میلاد ارشدی

گارانتی: این دستگاه دارای ۱ سال گارانتی و خدمات پس از فروش مادام العمر می باشد.

لیفترمگنت دائم دستی (PML)
لیفترمگنت دائم دستی (PML)

مزایا لیفتر مگنت دائم :
ایمنی و عمر بسیار بالا / افزایش راندمان کاری با هزینه کم / تکنولوژی آلمان با وزن سبک و حمل آسان / سریعترین نوع جابجایی بدون نیاز به برق و باطری / بهترین و راحت ترین شیوه جابجایی در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا

مزایای کاربرد :
ابعاد كوچك و وزن كم دستگاه مگنت
عمر طولانی و قدرت ثابت و بدون افت مگنت در طول زمان
عدم نیاز مگنت به برق مصرفی ، كابل ، تابلوی تغذیه و باتری
قطع و وصل سریع دستگاه مگنت توسط اهرم مكانیكی
قفل مكانیكی روی اهرم مگنت كه مانع از وقوع حادثه و رها شدن ناخواسته بار می گردد.
بدون نیاز به هزینه تعمیر و نگهداری
طراحی ویژه قطب های مغناطیسی ، دستگاه مگنت را مناسب برای بالابری قطعات با سطوح تخت یا گرد می نماید.

فاکتور های مهم در انتخاب لیفتینگ
مگنت مناسب به رشح زیر می باشد:
که حمل می گردد وزن، شکل و مساحت قطعه ای
مگنت رشایط سطوح قطعه و لیفتیمگ
حمل توسط مگنت ابعاد و اندازه های قطعات مورد
وقتی که سطح کامل مگنت محاسبه قدرت حمل لیفتینگ
مورد استفاده قرار منی گیرد
ورق، کویل و …( نوع قطعه )جسم صلب، قراض

 

مشاوره رایگان ۰۹۱۳۱۱۳۰۲۲۴ میلاد ارشدی

 

 • برگشت به مقالات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان