• miladarshadi.com
  • 09131130224

Contents

پارچه کتان نخ و کتان پنبه چیست؟

این نوع پارچه از الیاف کتان تهیه می شود و این الیاف از ساقه گیاهی به نام فلاکس به وجود می آید. به گونه ای که تخم این گیاه در ماه های اردیبهشت و خرداد کاشته می شود و طی سه ماه رشد می کند. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار در این نوع پارچه کتان مناسب برای همه نوع لباس ها می باشد که کیفیت و جنس آن بی نظیر است.

انواع پارچه کتان لباس کار و کتان شلواری

امروزه انواع مختلفی از پارچه های کتان در بازار موجود است که به دلیل استحکام، دوام و نرمی این پارچه ها را انتخاب می کنند.

پارچه کتان نخ چیست؟

آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار که عمومً پارچه کتان نخ مناسب بسیاری از لباس هاست و رطوبت را در خود جذب می  کند. جنس این نوع پارچه لطیف بوده و دارای ظرافت خاصی است و یک نوع پارچه ی ضد حساسیت به حساب می آید. بافت این پارچه از مواد گیاهی می باشد؛ شستشو و لکه زدایی  در این پارچه به آسانی صورت می گیرد.

خصوصیات پارچه کتان نخ

اثرات فرسودگی در این پارچه احساس نمی شود، در شستشوی مداوم و متوالی مقاوم است. پس از خشک شدن همانند روز اول می درخشد؛ خنک است و رطوبت را در خود جذب می کند.

معایب پارچه کتان

  1. برای جلوگیری از چروک باید آن ها را آویزان کنید.
  2. شستشو با آب داغ باعث پخش شدن رنگ لباس می شود.
  3. برای لباس های ظریف و نازک از پودر دستی استفاده کنید.
  4. برای تمیز شدن لباس های سفید و روشن از آب گرم استفاده کنید و….

آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار

پارچه های کتان در دسته های مختلفی تولید می شوند، که برای دوخت لباس کار در هر مجموعه ای بسته به نیاز افراد به صورت کتان ۳۰ درصد، کتان ۷۰ درصد و کتان ۱۰۰ درصد قابل استفاده است. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار به دلیل اینکه در برابر حرارت و گرما مقاوم هستند، باعث شده تا این نوع پارچه در مجموعه هایی که در معرض ابزار های گرم چون جوشکاری و فعالیت های سنگین هستند استفاده شود.

آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار باید گفت که الیاف کتان هرچه بیشتر باشد وزن و ضخامت پارچه نیز بیشتر می شود.

کتان ساده ۱۰۰ درصد پنبه

در تولید کتان ۱۰۰ درصد پنبه به دلیل گیاهان کتانی فراوان باعث شده که تولید این محصولات صد درصد خالص و طبیعی صورت پذیرد. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار در الیاف ۱۰۰ درصد پنبه می توان به تاثیر ناپذیر بودن در برابر ماده قلیایی اشاره کرد. از ویژگی های کتان ۱۰۰ درصد پنبه این است که، طی عمل تولید  مرطوب می شود و زمان تهیه تمام فشار های لازم را تحمل می کند به همین دلیل به محصولی خالص و همه چی تمام تبدیل می شود.

آشنایی با انواع کتان لباس کار در این نوع کتان ۱۰۰ درصد پنبه از دوام بالایی برخوردار بوده و می توان با خیالی آسوده دور از هر گونه آسیب رسیدن به لباس و به طور مداوم شستشو دهید.

کتان کجراه ۷۰ درصد پنبه +۳۰ درصد پلی استر

استفاده بیشتر از الیاف طبیعی پنبه باعث شده تا کیفیت پارچه بهبود پیدا کند و مصرف آن بیشتر شود. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار در این نوع کتان آب  رفت نداشته و طی شستشو اولیه طول و عرض آن کم نمی شود. این پارچه ها کاملا ضد حساسیت بوده ودر هنگام استفاده برای پوست مشکلی به وجود نمی آورد و…. از لحاظ نوع بافت پارچه کتان کجراه  به دو دسته تقسیم می شوند.

  1. از بافت ساده و مربعی برخوردار بوده.
  2. نوعی بافت میله ای شکل و اریب دارند  که در بازار به عنوان پارچه کجراه مشهور است.

کتان کجراه ۳۰ درصد پنبه +۷۰  درصد پلی استر

با توجه به نوع این پارچه ها و پنبه های موجود در آن و بسته به ریسندگی های متفاوت پارچه می توان گفت از آن ها در تولید لباس های نظامی، لباس های صنعتی، لباس افرادی که با آتش و برق سروکار دارند، صنایع کیف و کفش و… مورد استفاده قرار می گیرد. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار و دلیل استفاده از این پارچه در صنعت این است که، با الیاف پنبه الکتریسیته ساکن ایجاد نمی شود به همین دلیل معمولا در کارهایی مثل جوش کاری و معادن به دلیل خاصیت پنبه از این نوع پارچه استفاده می کنند.

کتان کش لاکرا اصفهان بافتین و ایران ناز

معمولا این نوع پارچه برای دوخت برخی از لباس های زنانه انتخاب مناسبی بوده. الیاف پارچه کتان کش لاکرا بسیار مقاوم و با دوام است و چند برابر طول خود قابلیت کشسانی دارد. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار که نمونه ای از آن پارچه کتان کش لاکرا است،  ایده ی خوبی برای لباس های ورزشی بوده و همچنین برای دوخت انواع دستکش و جوراب هایی که نیاز به کشسانی دارد مناسب است.

این نوع از پارچه دارای تنوع رنگبندی زیادی است و بعد از شستشو به علت کشسانی اصلا گشاد نمی شود؛ بعد از شستشو با مواد شوینده تغییر رنگ نمی دهد و گزینه ی مناسبی برای دوخت بیشتر لباس ها است.

کتان سوزنی درجه یک شلواری

پارچه کتان سوزنی، پارچه ای مقرون به صرفه و ارزان بوده و در عین حال بسیار با دوام است. از خصوصیات این نوع پارچه می توان به قدرت جذب بالا، مانع باکتریایی، دفع مایعات، نرم بودن، قابلیت شستشو و…. اشاره کرد. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار که کتان سوزنی نمونه ای از آن است بدون هیچ محدودیتی به طور گسترده مورد استفاده صنایع قرار می گیرد و می توان با تغییر بافت و ظاهر پارچه دوام آن را تغییر داد.

این پارچه رطوبت را به خود جذب کرده و مانع عرق سوز شدن و خارش پوست می شود و دارای خاصیت ضد قارچ می باشد و از ایستایی خوبی هم برخوردار است.

کتان بیسکویتی و کتان سابله کش

پارچه بیسکویتی دارای رنگبندی های متنوعی است، به علت بافتی مناسب برای پوست این پارچه بسیار رایج شده و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برای ساخت این نوع پارچه از دستگاه های گردباف استفاده می شود و به دلیل تنظیم برنامه آن  نوعی بافت مربعی تحویل می دهد. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار که یک مورد آن پارچه بیسکویتی است؛ دارای کیفیت و مرغوبیت مطلوب بوده، رنگ های شاد و متنوعی دارد و به صورت کلی و جزئی به مصرف کننده عرضه می شود.

کتان بزیاق فرم اداری

آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار که می توان به پارچه کتان بزیاق اشاره کرد.  به دلیل کیفیت و مرغوبیت این پارچه برای لباس های اداری مناسب است که دارای بافت ریزی می باشد.

این نوع پارچه خیلی کم چروک می شود و در برابر شستشو مقاوم است، قابلیت کشسانی داشته و به نوعی مناسب چهار فصل است. کتان بزیاق پرز نمی دهد و برای پوست مشکلی به وجود نمی آورد و در کنار این موارد دارای قیمت مناسی بوده و برای اقشار مختلف جامعه مورد استفاده است.

کتان لایت چینی پیراهنی

معمولا وزن هر متر پارچه کتان لایت بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم می شود، شبیه کتان لی یا کتان طرح دار کشی است.  این نوع پارچه مناسب انواع لباس ها چون کت، مانتو اسپرت، شلوار و… بوده. بسیار خوش دوخت و خوش ایست می باشد. پارچه کتان لایت دارای رنگبندی است و پرز نمی شود از این نوع پارچه می توان برای دوخت روتختی و لحاف هم استفاده کرد.

کتان سابله کش شلواری با گرماژ ۴۴۰ گرم

آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار که در این نوع پارچه کتان معمولا دوخت لباس های ادارای کاربرد بسیاری دارد، پارچه سابله کش نرم و لطیف است و از سوخته شدن کش پارچه جلوگیری می کند. پارچه ای با مرغوبیت بالا بوده و مانع از گلوله شدن در سطح پارچه می شود. در انواع لباس های مردانه و زنانه چون کت دامن، کت شلوار و…. مورد استفاده قرار می گیرد.

کتان نخ پنبه کودری

آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار که این نوع پارچه به دلیل بافت گیاهی آن بسیار خنک و سبک است، انتخاب مناسبی برای لباس کار مردان مثل پیراهن و شلوار بوده. به دلیل نفوذ پذیری هوای بیرون در خود مانند دیگر الیاف مصنوعی مواد کثیف مانند عرق را به بدن انتقال نمی دهد. همچنین آلودگی ها در مواجهه با هوای خنک از بین می رود و بسیار جذاب و مورد پسند است.

کتان پوپلین تترون

کتان پوپلین پارچه ای نرم ولطیف بوده و اشاره به بافت محکم و متراکم دارد. اکثر این نوع پارچه ها پنبه است ولی می تواند از ابریشم و پشم هم باشد، برای دوخت شومیز و پیراهن هم مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پارچه بسیار خنک و سبک است اما چروک پذیری هم دارد.

پارچه کتان هفتاد درصد پنبه

این نوع پارچه کتان به دلیل ضخامت و ایستایی مناسبی که دارد باعث شده تا در صنایع مختلف پوشاک، مبلمان و آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار مورد استفاده قرار گیرد. مقاوم بودن این پارچه در برابر محلول ها، قابلیت کشسانی، مقاوم بودن در برابر حرارت و حشرات و.. از ویژگی های این نوع پارچه است.

قیمت پارچه کتان لباس کار ۱۰۰ درصد پنبه

قیمت پارچه کتان با توجه به رنگ، طرح، کیفیت و…. متغیر است. می توان قیمت این نوع پارچه را با توجه به قیمت هایی که در بازار موجود است از ۱۴۰ به بالا محاسبه کرد. به دلیل نوسانات بازار قیمت ثابتی برای خرید این نوع پارچه موجود نمی باشد، می توانید از طریق سایت و… از قیمت پارچه کتان مطلع شوید.

آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار ۰۹۱۳۱۱۳۰۲۲۴

پارچه کتان هفتاد درصد پنبه
قیمت پارچه کتان
انواع پارچه کتان
پارچه کتان نخ چیست
خصوصیات پارچه کتان نخ
معایب پارچه کتان
پارچه کتان چیست
پارچه کتان هفتاد درصد پنبه
قیمت پارچه لباس کار
خرید پارچه لباس کار
پارچه لباس کار تهران
قیمت پارچه کجراه لباس کار
پارچه لباس کار عمده
پارچه لباس کار اصفهان
پارچه ترگال
قیمت پارچه ترگال

Call Now Buttonمشاوره رایگان