• miladarshadi.com
 • 09131130224

قیمت پارچه کتان : کش و ساده و رنگی

مشاوره رایگان ۰۹۱۳۱۱۳۰۲۲۴ و ۰۹۱۳۰۸۵۸۱۰۰

قیمت پارچه کتان : کش و ساده و رنگی

نوع پارچه کتان مصرف قیمت تومان
کتان لاکرا کش شلواری ۱۹۵۰۰۰
کتان پنبه لباس کار ۱۷۵۰۰۰
کتان نخ سرویس خواب ۹۵۰۰۰

مقدمه:

پارچه کتان یکی از مواد تاریخی و مورد استفاده گسترده در صنایع مختلف مد و پوشاک است. از آنجا که انواع مختلف پارچه کتان و کاربردهای متنوعی دارند، این مقاله به بررسی انواع پارچه کتان و مزایا و معایب آن پرداخته و نحوه استفاده از هر نوع پارچه کتان در مد و صنعت پوشاک را مورد بررسی قرار می‌دهد.

پارچه کتان کش

 

پارچه کتان کش

بخش اول: انواع پارچه کتان

پارچه کتان نخ:

پارچه کتان نخ از مواد نخی تشکیل شده و برای لباس‌های نرم و راحت استفاده می‌شود. این پارچه عموماً مورد استفاده در لباس‌های تابستانی قرار می‌گیرد.
پارچه کتان پنبه:

پارچه کتان پنبه از الیاف پنبه تهیه می‌شود و برای لباس‌های روزمره و شلوارها مناسب است.
پارچه کتان شلواری:

این نوع پارچه کتان از الیاف کتان تهیه می‌شود و عمدتاً برای دوخت شلوارها و لباس‌های کتان شلواری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پارچه کتان لایت:

پارچه کتان لایت برای لباس‌های تابستانی با پوشش نازک و راحت مناسب است.
پارچه کتان کش:

این نوع پارچه کتان دارای پارچگی‌هایی است که برای لباس‌های کش، معمولاً لباس‌های کاری، مناسب است.
پارچه کتان نخ پنبه ای:

پارچه کتان نخ پنبه ای از ترکیب الیاف کتان و پنبه تهیه می‌شود و برای ترکیبی از راحتی و مقاومت مناسب است.
بخش دوم: مزایا و معایب پارچه کتان

مزایا:

تنفس پذیری: پارچه کتان به خوبی هوا را عبور می‌دهد و در فصل گرما بسیار مفید است.
مقاومت: این نوع پارچه به خوبی کشیده می‌شود و برای لباس‌های کاری مناسب است.
استحکام: پارچه کتان دارای استحکام خوبی است.
قابلیت رنگپذیری: می‌توان به راحتی رنگ‌آمیزی کرد و طراحی‌های مختلف روی آن اعمال کرد.
معایب:

چروک‌پذیری: پارچه کتان به راحتی چروک می‌شود و نیاز به اتوی برشی دارد.
جذب رطوبت: در مقایسه با برخی دیگر از پارچه‌ها، پارچه کتان به خوبی رطوبت را جذب می‌کند.
نیاز به مراقبت و نگهداری: برخی از نوع‌های پارچه کتان نیاز به مراقبت و نگهداری ویژه دارند.
بخش سوم: کاربردهای پارچه کتان

پارچه کتان در صنایع مد و پوشاک در طراحی و دوخت انواع لباس‌ها و محصولات متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله کاربردهای پارچه کتان می‌توان به لباس‌های تابستانی، شلوارها، تی‌شرت‌ها، لباس‌های کاری، و لباس‌های رسمی اشاره کرد.

نتیجه گیری:

پارچه کتان انواع مختلفی دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. انتخاب نوع پارچه کتان مناسب بستگی به نیازها و مقصد استفاده دارد. از آنجا که پارچه کتان به عنوان یک جزء اساسی در صنعت مد و پوشاک بهره‌برداری می‌شود، شناخت درست از انواع آن و مزایا و معایب آن می‌تواند به انتخاب بهتر در انتخاب لباس و محصولات پوشاک کمک کند.

پارچه کتان نخ و کتان پنبه چیست؟

این نوع پارچه از الیاف کتان تهیه می شود و این الیاف از ساقه گیاهی به نام فلاکس به وجود می آید. به گونه ای که تخم این گیاه در ماه های اردیبهشت و خرداد کاشته می شود و طی سه ماه رشد می کند. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار در این نوع پارچه کتان مناسب برای همه نوع لباس ها می باشد که کیفیت و جنس آن بی نظیر است.

انواع پارچه کتان لباس کار و کتان شلواری

امروزه انواع مختلفی ازانواع پارچه های کتان در بازار موجود است که به دلیل استحکام، دوام و نرمی این پارچه ها را انتخاب می کنند.

  • پارچه کتان نخ

  • پارچه کتان پنبه

  • کتان جودون

  • کتان فیور

  • کتان پوپلین

  • پارچه کتان ونیز

  • کتان کامبریک

  • کتان حوله ای و…

پارچه کتان نخ چیست؟

آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار و انواع پارچه کتان شلواری که عمومً پارچه کتان نخ مناسب بسیاری از لباس هاست و رطوبت را در خود جذب می  کند. جنس این نوع پارچه لطیف بوده و دارای ظرافت خاصی است و یک نوع پارچه ی ضد حساسیت به حساب می آید. بافت این پارچه از مواد گیاهی می باشد؛ شستشو و لکه زدایی  در این پارچه به آسانی صورت می گیرد.پارچه پلی کتان یکی از بهترین پارچه های برای فرم مدارس است ،پارچه پلی کتان به دلیل پلی استر ویسکوز مناسب البسه کار و مدرسه است .

انواع پارچه کتان شلواری

  • کتان شلواری کشی

  • کتان شلواری ساده کجراه

  • کتان شلواری لاکرا

پارچه کتان لباس کار

 

پارچه لباس کار کتان

خصوصیات پارچه کتان نخ و پارچه کتان پنبه

اثرات فرسودگی در این پارچه احساس نمی شود، در شستشوی مداوم و متوالی مقاوم است. پس از خشک شدن همانند روز اول می درخشد؛ خنک است و رطوبت را در خود جذب می کند.پارچه کتان پنبه کمی اب روی دارد ،پارچه کتان پنبه را قبل از برش نمونه گیری کنید.

معایب پارچه کتان

  1. برای جلوگیری از چروک باید آن ها را آویزان کنید.

  1. شستشو با آب داغ باعث پخش شدن رنگ لباس می شود.

  1. برای لباس های ظریف و نازک از پودر دستی استفاده کنید.

  1. برای تمیز شدن لباس های سفید و روشن از آب گرم استفاده کنید و….

قیمت پارچه کتان سی درصد پنبه

 

قیمت پارچه کتان سی درصد پنبه

آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار

پارچه های کتان در دسته های مختلفی تولید می شوند، که برای دوخت لباس کار در هر مجموعه ای بسته به نیاز افراد به صورت کتان ۳۰ درصد، کتان ۷۰ درصد و کتان ۱۰۰ درصد قابل استفاده است. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار به دلیل اینکه در برابر حرارت و گرما مقاوم هستند، باعث شده تا این نوع پارچه در مجموعه هایی که در معرض ابزار های گرم چون جوشکاری و فعالیت های سنگین هستند استفاده شود.

آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار باید گفت که الیاف کتان هرچه بیشتر باشد وزن و ضخامت پارچه نیز بیشتر می شود.

کتان ساده ۱۰۰ درصد پنبه

در تولید کتان ۱۰۰ درصد پنبه به دلیل گیاهان کتانی فراوان باعث شده که تولید این محصولات صد درصد خالص و طبیعی صورت پذیرد. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار در الیاف ۱۰۰ درصد پنبه می توان به تاثیر ناپذیر بودن در برابر ماده قلیایی اشاره کرد. از ویژگی های کتان ۱۰۰ درصد پنبه این است که، طی عمل تولید  مرطوب می شود و زمان تهیه تمام فشار های لازم را تحمل می کند به همین دلیل به محصولی خالص و همه چی تمام تبدیل می شود.

آشنایی با انواع کتان لباس کار در این نوع کتان ۱۰۰ درصد پنبه از دوام بالایی برخوردار بوده و می توان با خیالی آسوده دور از هر گونه آسیب رسیدن به لباس و به طور مداوم شستشو دهید.

کتان کجراه ۷۰ درصد پنبه +۳۰ درصد پلی استر

استفاده بیشتر از الیاف طبیعی پنبه باعث شده تا کیفیت پارچه بهبود پیدا کند و مصرف آن بیشتر شود. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار در این نوع کتان آب  رفت نداشته و طی شستشو اولیه طول و عرض آن کم نمی شود. این پارچه ها کاملا ضد حساسیت بوده ودر هنگام استفاده برای پوست مشکلی به وجود نمی آورد و…. از لحاظ نوع بافت پارچه کتان کجراه  به دو دسته تقسیم می شوند.

  1. از بافت ساده و مربعی برخوردار بوده.

  1. نوعی بافت میله ای شکل و اریب دارند  که در بازار به عنوان پارچه کجراه مشهور است.

برای آشنایی بیشتر اینجا کلیک کنید.

کتان کجراه ۳۰ درصد پنبه +۷۰  درصد پلی استر

با توجه به نوع این پارچه ها و پنبه های موجود در آن و بسته به ریسندگی های متفاوت پارچه می توان گفت از آن ها در تولید لباس های نظامی، لباس های صنعتی، لباس افرادی که با آتش و برق سروکار دارند، صنایع کیف و کفش و… مورد استفاده قرار می گیرد. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار و دلیل استفاده از این پارچه در صنعت این است که، با الیاف پنبه الکتریسیته ساکن ایجاد نمی شود به همین دلیل معمولا در کارهایی مثل جوش کاری و معادن به دلیل خاصیت پنبه از این نوع پارچه استفاده می کنند.برای اشنایی با پارچه کتان ۳۰ دردصد پنبه لباس کار اینجا کنید.

کتان کش لاکرا اصفهان بافتین و ایران ناز

معمولا این نوع پارچه برای دوخت برخی از لباس های زنانه انتخاب مناسبی بوده. الیاف پارچه کتان کش لاکرا بسیار مقاوم و با دوام است و چند برابر طول خود قابلیت کشسانی دارد. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار که نمونه ای از آن پارچه کتان کش لاکرا است،  ایده ی خوبی برای لباس های ورزشی بوده و همچنین برای دوخت انواع دستکش و جوراب هایی که نیاز به کشسانی دارد مناسب است.

این نوع از پارچه دارای تنوع رنگبندی زیادی است و بعد از شستشو به علت کشسانی اصلا گشاد نمی شود؛ بعد از شستشو با مواد شوینده تغییر رنگ نمی دهد و گزینه ی مناسبی برای دوخت بیشتر لباس ها است.

کتان سوزنی درجه یک شلواری

پارچه کتان سوزنی، پارچه ای مقرون به صرفه و ارزان بوده و در عین حال بسیار با دوام است. از خصوصیات این نوع پارچه می توان به قدرت جذب بالا، مانع باکتریایی، دفع مایعات، نرم بودن، قابلیت شستشو و…. اشاره کرد. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار که کتان سوزنی نمونه ای از آن است بدون هیچ محدودیتی به طور گسترده مورد استفاده صنایع قرار می گیرد و می توان با تغییر بافت و ظاهر پارچه دوام آن را تغییر داد.

این پارچه رطوبت را به خود جذب کرده و مانع عرق سوز شدن و خارش پوست می شود و دارای خاصیت ضد قارچ می باشد و از ایستایی خوبی هم برخوردار است.

کتان بیسکویتی و کتان سابله کش

پارچه بیسکویتی دارای رنگبندی های متنوعی است، به علت بافتی مناسب برای پوست این پارچه بسیار رایج شده و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برای ساخت این نوع پارچه از دستگاه های گردباف استفاده می شود و به دلیل تنظیم برنامه آن  نوعی بافت مربعی تحویل می دهد. آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار که یک مورد آن پارچه بیسکویتی است؛ دارای کیفیت و مرغوبیت مطلوب بوده، رنگ های شاد و متنوعی دارد و به صورت کلی و جزئی به مصرف کننده عرضه می شود.پارچه بیسکویتی مناسب برای کت و شلوار عروس دومادی با کیفیت بالا محصول کارخانه اقای ارشاد نور محمد می باشد،پارچه بیسکویتی کتان را شرکت ایران ناز اصفهان برای اولین بار تولید کرد.

کتان بزیاق فرم اداری

آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار که می توان به پارچه کتان بزیاق اشاره کرد.  به دلیل کیفیت و مرغوبیت این پارچه برای لباس های اداری مناسب است که دارای بافت ریزی می باشد.

این نوع پارچه خیلی کم چروک می شود و در برابر شستشو مقاوم است، قابلیت کشسانی داشته و به نوعی مناسب چهار فصل است. کتان بزیاق پرز نمی دهد و برای پوست مشکلی به وجود نمی آورد و در کنار این موارد دارای قیمت مناسی بوده و برای اقشار مختلف جامعه مورد استفاده است.

کتان لایت چینی پیراهنی

معمولا وزن هر متر پارچه کتان لایت بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم می شود، شبیه کتان لی یا کتان طرح دار کشی است.  این نوع پارچه مناسب انواع لباس ها چون کت، مانتو اسپرت، شلوار و… بوده. بسیار خوش دوخت و خوش ایست می باشد. پارچه کتان لایت دارای رنگبندی است و پرز نمی شود از این نوع پارچه می توان برای دوخت روتختی و لحاف هم استفاده کرد.خصوصیات پارچه کتان لایت شامل موارد زیر می باشد

  • سبک

  • نرم

  • لطیف

  • چروک پذیر

پلی کتان سابله کش شلواری با گرماژ ۴۴۰ گرم

آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار که در این نوع پارچه کتان معمولا دوخت لباس های ادارای کاربرد بسیاری دارد، پارچه سابله کش نرم و لطیف است و از سوخته شدن کش پارچه جلوگیری می کند. پارچه ای با مرغوبیت بالا بوده و مانع از گلوله شدن در سطح پارچه می شود. در انواع لباس های مردانه و زنانه چون کت دامن، کت شلوار و…. مورد استفاده قرار می گیرد.

پلی کتان نخ پنبه کودری

آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار که این نوع پارچه به دلیل بافت گیاهی آن بسیار خنک و سبک است، انتخاب مناسبی برای لباس کار مردان مثل پیراهن و شلوار بوده. به دلیل نفوذ پذیری هوای بیرون در خود مانند دیگر الیاف مصنوعی مواد کثیف مانند عرق را به بدن انتقال نمی دهد. همچنین آلودگی ها در مواجهه با هوای خنک از بین می رود و بسیار جذاب و مورد پسند است.

کتان پوپلین تترون

کتان پوپلین پارچه ای نرم ولطیف بوده و اشاره به بافت محکم و متراکم دارد. اکثر این نوع پارچه ها پنبه است ولی می تواند از ابریشم و پشم هم باشد، برای دوخت شومیز و پیراهن هم مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پارچه بسیار خنک و سبک است اما چروک پذیری هم دارد.

پارچه کتان هفتاد درصد پنبه

این نوع پارچه کتان به دلیل ضخامت و ایستایی مناسبی که دارد باعث شده تا در صنایع مختلف پوشاک، مبلمان و آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار مورد استفاده قرار گیرد. مقاوم بودن این پارچه در برابر محلول ها، قابلیت کشسانی، مقاوم بودن در برابر حرارت و حشرات و.. از ویژگی های این نوع پارچه است.

قیمت پارچه کتان لباس کار ۱۰۰ درصد پنبه

قیمت پارچه کتان با توجه به رنگ، طرح، کیفیت و…. متغیر است. می توان قیمت این نوع پارچه را با توجه به قیمت هایی که در بازار موجود است از ۱۴۰ به بالا محاسبه کرد. به دلیل نوسانات بازار قیمت ثابتی برای خرید این نوع پارچه موجود نمی باشد، می توانید از طریق سایت و… از قیمت پارچه کتان مطلع شوید.

آشنایی با انواع پارچه کتان لباس کار ۰۹۱۳۱۱۳۰۲۲۴

  • کتان ساده ۱۰۰ درصد پنبه

  • کتان کجراه ۷۰ درصد پنبه +۳۰ درصد پلی استر

  • کتان کجراه ۳۰ درصد پنبه +۷۰ درصد پلی استر

  • کتان کش لاکرا

  • کتان سوزنی

  • کتان بیسکویتی

  • کتان بزیاق

  • کتان لایت

  • کتان سابله کش

  • کتان نخ

  • کتان پوپلین

 

 

خرید انواع پارچه کتان شلواری
قیمت پارچه کتان کاغذی
خرید پلی کتان یا پنبه
قیمت بهترین پارچه کتان

خرید پارچه کتان کش

مشاوره رایگان